فواید کلاس های کنکوری

برای آمادگی بیشتر و موفقیت در کنکور سراسری، بسیاری از دانش‌آموزان کلاس‌های کنکوری را انتخاب می‌کنند. این کلاس‌ها انواع مختلفی دارند که به‌طورکلی در دودسته آنلاین و حضوری طبقه‌بندی می‌شوند. کلاس‌های کنکوری از جوانب مختلف با یکدیگر متفاوت هستند و این تفاوت در فواید و مضراتی هرکدام از آن‌ها نیز منعکس شده است. برای تصمیم‌گیری راحت‌تر در انتخاب اساتید و نتیجه‌گیری بهتر از شرکت در کلاس‌ها، داوطلبان آزمون سراسری ابتدا باید با انواع کلاس کنکور آشنا شده و سپس با توجه به نیازی که دارند، یکی از آن‌ها را انتخاب کنند.

کلاس کنکوری چیست؟

شاید بهتر است که ابتدا با واژه کلاس کنکوری بیشتر و عمیق‌تر آشنا شویم. کلاس کنکور ازلحاظ محتوای درسی هیچ تفاوتی با کلاس مدرسه ندارد. مواردی که باعث می‌شود این کلاس‌ها و آموزشگاه‌های کنکوری از مدارس دولتی متمایز شوند، برنامه‌ریزی و روش‌های تدریس و حل مسائل است. در کلاس‌های کنکوری نوع آموزش بسیار ساده و روان انجام شده و تمام کلاس‌ها طبق یک برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند پیش می‌روند. در این کلاس‌ها، اساتید و دبیرانی حضور دارند که با آخرین متدهای تدریس آشنا بوده و در روند آموزش از مسائل و سؤالات کنکور سال‌های گذشته استفاده می‌کنند. به‌این‌ترتیب، کلاس‌های کنکوری مسیر موفقیت را برای دانش‌آموزان هموارتر کرده و متقاضیان زیادی دارند.

تمام کلاس‌های کنکور حضوری در آموزشگاه‌های خصوصی و نیمه‌خصوصی برگزار می‌شوند. درنتیجه، طبقه‌بندی این کلا‌س‌ها از این دو حالت خارج نیست. آموزشگاه‌های نیمه‌خصوصی  با برخی از ارگان‌های دولتی قرارداد دارند. باوجود این قرارداد معمولاً هزینه پرداختی برای کلاس‌ها کمی به‌صرفه‌تر از آموزشگاه‌های خصوصی خواهد بود. این مراکز هم‌چنین با توجه به مفاد قرارداد می‌توانند مبالغ پرداختی را برای شما قسط‌بندی کنند. سایر آموزشگاه‌ها که به‌صورت خصوصی فعالیت دارند، هیچ قرارداد و کد تخفیف خاصی برای داوطلبان در نظر نمی‌گیرند. این آموزشگاه‌ها معمولاً هزینه خدمات ارائه‌شده را به‌صورت نقدی دریافت می‌کنند. ازنظر کیفیت خدمات و حضور مدرس‌ها، این آموزشگاه‌‎ها تفاوتی با یکدیگر ندارند و ثبت‌نام کردن در آن‌ها موضوعی کاملاً سلیقه‌ای است.

هریک از کلاس‌های کنکور حضوری و غیرحضوری فواید خاصی دارد که هر داوطلب می‌تواند متناسب با شرایط خود از آن‌ها استفاده کند. برای شرکت در کلاس‌های کنکوری به‌صورت متناسب با نیاز، داوطلبان می‌توانند سطح خود را به کمک یک مشاور بسنجند. موسسه اپکس آنلاین متشکل از مشاورین تحصیلی و اساتید بلندپایه‌ای است که می‌توانند همه متقاضیان را در مسیر درست راهنمایی  کنند.